1980 yılında kesme ve sıvama kalıp imalatı yaparak sektöre ilk adımını atan ENSAN KALIP MAKİNA SAN. TİCARET LTD. ŞTİ., 1986 yılında beyaz eşya sektörünün önde gelen firmalarına kalıp ve parça imalatı yapmaya başlamıştır. 1992 yılında firma portföyüne otomotiv parçaları da eklenmiştir. 1994 yılında kurumsallaşarak, 1999 yılında kalite sistemine uyum sağlamak amacıyla ISO 9002 Belgesini almış ve daha sonra da Sistem ISO 9001:2008 Kalite Belgesiyle yenilemiştir. Firmamız başta Almanya olmak üzere Avrupa’nın ve dünyanın önde gelen otomotiv firmalarına parça üretimi yapmakta ve ihraç etmektedir.

2002 yılından itibaren Ümraniye Dudullu’daki kendi mülkiyetimiz olan fabrikamızda faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Çift Açılım üretimine 2006 senesinde başlayan firmamız, hem firmamızı hem de Kapı ve Pencere’yi çağrıştırması nedeniyle “ ENDOW ” ismini benimseyerek markamızı oluşturduk. Hem ekipman ve makine parkurumuzun hem de kendi bünyemizde bulunan kalıp imalatı avantajıyla çok kısa bir sürede sektördeki yerimizi aldık. Kalitenin ne demek olduğunu bilen ve kaliteden ödün vermeyen firmamız ENSAN KALIP VE MAKİNA SAN. LTD.ŞTİ üretimini yaptığı Çift Açılım Sistemlerine piyasadan gelen olumlu taleplere daha hızlı ve daha kaliteli ürünlerle cevap verebilmek için gerekli olan otomasyon ve makine teçhizat yatırımlarına devam etmektedir.

Bizler her geçen gün yenilenen ürün yelpazemiz ve titiz AR-GE çalışmalarımız neticesinde sürekli gelişen teknolojimizle, kalitemizi ve kapasitemizi daha da artırarak yurtiçi ve yurtdışındaki pazarımızı, aynı zamanda markamızın sektördeki ilerlemesini devam ettirmekteyiz. Amacımız siz müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaktır.

Saygılarımızla.